Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

V dubnu budou naše holky obhajovat titul ve SFL

vytvořeno: 21.3.2024, před 4 měsíci v rubrice Aktuality

Ve středu 20. března 2024 se hrál další turnaj SFL v Rousínově. Jednalo se o finále Konferencí, tedy o turnaj, ze kterého dva týmy postoupí mezi absolutní elitu do superfinále. Závěrečný boj o titul je naplánován na středu 10. dubna ve Žďáru nad Sázavou.

Z konferenčního finále se na poslední chvíli odhlásil celek z Hradce Králové, čímž se zvýšily šance na postup vzhledem k faktu, že do superfinále postupují dva týmy. V turnaji nás tak čekaly pouze dva celky, a to středoškolačky z Ostravy a Českých Budějovic.

První zápas s kvalitním týmem Ostravy odstartoval trvalým tlakem před severomoravskou bránou. Ostravačky pouze bránily a čekaly na rychlé protiútoky. Zaparkovaný autobus před vlastní brankou ještě umocnila skvěle chytající ostravská gólmanka. Za prvních šest minut se tak dalo napočítat více než deset gólových šancí, ale branka žádná. Až v končící sedmé minutě, jinak bezchybná gólmanka Ostravy, špatně vyběhla z brány, což pohotově potrestala Nikol Kočendová. Stejná hráčka o dvě minuty později znovu propálila gólmanku hostujícího celku a navýšila tak skóre na 2:0. Tímto poměrem skončil i celý první poločas.

Ve druhém poločase se Ostrava malinko vysunula a zkoušela především dlouhé míče za obranu. Ani tento taktický záměr však Ostravačkám mnoho brankových příležitostí nepřinesl. Když se ve třetí minutě druhého poločasu prosadila kapitánka Monika Hlaváčová, tempo hry malinko uvadlo. Zanedlouho zaznamenala čtvrtý gól velmi dobře hrající Vendula Polášková a zápas se tak spíše v poklidu dohrával. Ostravačky se ale ještě úplně nevzdávaly a tlačily se častěji před bránu Jany Batouškové. Ta opět, jak je jejím dobrým zvykem, předvedla několik vynikajících zákroků. Nedosáhla pouze na jednu střelu z 10. minuty druhého poločasu. Naše holky musely trochu více přidat a také tak učinily. Těžiště hry se znovu přesunulo na obrannou polovinu soupeřek, kde v podstatě zůstalo až do konce utkání. Ze souvislého tlaku tak ještě padnul poslední pátý gól ve 14. minutě druhého poločasu, který vstřelila Eliška Smělíková. Závěrečné skóre 5:1 v náš prospěch nás výrazně posunulo do závěrečného turnaje o medaile.

Před druhým a zároveň posledním našim utkáním v Konferenčním finále byla postupová matematika jasná. Pokud vyhrajeme i druhý zápas s Českými Budějovicemi, tak postupujeme do superfinále z prvního místa. Postup z prvního místa je samozřejmě výhodnější, protože v semifinálovém utkání Final-four turnaje tým narazí na slabšího soupeře ze druhé skupiny. Cíl byl tedy jasný, pořádně do utkání vlítnout a rozhodnout jej v náš prospěch co nejdříve. Jihočešky začaly utkání pěkně od podlahy a jejich hra na hranici pravidel byla velmi nepříjemná. Hrály hodně do těla a často si pomáhaly rukama. Některé holky tak toto utkání mohlo docela bolet. Nebylo to však naštěstí nijak extrémní a náš tým se poměrně rychle na tuto tvrdou hru adaptoval. Co se fotbalovosti týká, rozdíl mezi týmy byl diametrální. Technické dovednosti i rychlost byla jednoznačně na naší straně. Na začátku utkání se ale projevovala naše klasická a častá bolístka. Skvělá souhra v kombinaci, desítky šancí, ale všechny střely šly vedle, nebo přímo trefovaly brankářku Českých Budějovic. Za první tři minuty se dalo napočítat více než tucet šancí, gól ale žádný. Kletbu prolomila až ve čtvrté minutě Natálie Lamáčková přesně umístěnou střelou. Postupně se do zápisu střelkyň přidávaly další hráčky a skóre narůstalo. Trefily se Hláváčová, Polášková hned dvakrát, Kalandrová a druhý gól přidala také Lamáčková. Poločasové skóre 6:1 a statistika, která zaznamenala pouze dvě střely soupeřek směrem k naší brance, nás výrazně posunula k vítězství v tomto turnaji.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu. Při chuti byla zejména kapitánka Hlaváčová, která ve druhém poločase nastřílela tři góly. Dalšími dvěma brankami se také blýskla rychlonohá Adéla Mikulčíková. Prosadily se také Simona Mertová a Gabriela Kalandrová. Největší potlesk však sklidila naše „tajná zbraň“ Anička Hajkrová, která byla nasazena na závěr utkání jako žolík. V relativně krátkém čase tak zabila dva poslední pomyslné hřebíčky, které dokonaly debakl s finálním skóre 15:0.

Výsledky
SOŠ G Staré Město :  SŠ služeb a podnikání Ostrava Poruba  5:1 (2:0); Kočendová 2, Hlaváčová, Polášková, Smělíková

SOŠ G Staré Město : SPŠ Stavební České Budějovice  15:0 (6:0); Hlaváčová 4, Lamáčková 2, Polášková 2, Mikulčíková 2, Hajkrová 2, Kalandrová 2, Mertová

Celkové skóre - 20:1

Holky tento turnaj zvládly velmi dobře, zejména pak ne úplně jednoduché utkání s Ostravou. Také jsem moc rád, že jsem mohl poměrně rovnoměrně protočit všech deset hráček. Dělá mi radost, když se mladší a méně zkušené hráčky tak dobře integrují do týmu. Také v kabině a na lavičce byla dobrá a pohodová atmosféra. Jen doufám, že stejně dobrá nálada bude na závěrečném turnaji ve Žďáru“, řekl trenér Mgr. Benedikt Chybík.