Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Tajně očekávané medailové ambice naplněny!

vytvořeno: 17.10.2023, před 9 měsíci v rubrice Aktuality

Úspěšnou středu mají za sebou naše atletické týmy. Ve středu 11.10. 2023 se uskutečnilo finále středoškolského poháru v Břeclavi.  V 11 hodin nám začala první disciplína a to čistých 60 metrů. Tam se nám představila 3 děvčata. Nejvíce bodů získala Adéla Fusková (770) a Adéla Hříbková (732). Holky náš závod nastartovaly perfektně, ale museli jsme bojovat dál. V 11:25 hodin začala dálka s Adélou Fuskovou a Barborou Hůskovou. Áďa skočila rovných 5 metrů a vybojovala 559 bodů. Barča skočila do vzdálenosti 4,69 metrů a získala 477 bodů. Kolem 12:00 hodin odstartoval běh na 800 metrů, kde nám startovala mistryně České republiky Terezka Fusková a fotbalistka Katarína Bučková. Jelikož nám vedoucí zapomněl napsat výsledky, tak obě naše holky startovaly v „nejpomalejším“ běhu, a to v posledním. Terezka nasadila tempo a po prvních 100 metrech jsme věděli, že vítězství na 800 metrů je naše a získáme 907 bodů a Katarína přidala 556 bodů. Ve 13:00 hodin odstartovaly první závodnice na 200 metrů. Tam nám startovaly opět 2 dívky, a to ve třetím běhu Adéla Hříbková (s časem 28,13 a ziskem 621 bodů) a v posledním běhu Tereza Fusková (s časem 26,48 a ziskem 756 bodů).

Ve stejný čas nám taky odstartoval skok do výšky a vrh koulí. Ve skoku do výšky se nám představila Patricie Burdová, která skočila 1,44 m, čili základ na vyšší žíněnce, a brala 555 bodů. Valerie Pokorná s výkonem 1,32 m přidala dalších 429 bodů. Ve vrhu koulí se představila Viktorie Stašková, která brala první místo a 719 bodů. Škoda, že nezopakovala pokus z rozhazovaní, mohlo to být mnohem víc. A Adéla Müllerová obsadila ve vrhu koulí 5. místo a přispěla ziskem 666 bodů. Po této disciplíně jsme začaly počítat body a doufat, že dosáhneme na vytouženou medaili. Ovšem čekala nás ještě štafeta 4x200 metrů. Teď nám šlo opravdu o dost, protože čtvrté jsme skončit rozhodně nechtěly. Štafeta ve složení Fusková T., Fusková A. Hříbková A., Müllerová A. udělala vše, co bylo v jejich silách, a doběhla si pro krásné 5. místo v 1. rozběhu a zajistily nám tak místo před GJKT. Získaly jsme bronz! Tohle byla krásná tečka za celým dnem. Medaile předával úspěšný desetibojař Ondřej Kopecký. Po zisku bronzové medaile holky začaly oslavovat. A jak dopadli naši kluci? Obsadili krásné 9. místo (ze 17 účastníků). Blahopřejeme.

A za tímhle vším stojí dva učitelé, kteří tomu věnovali mnoho času. Tímhle bych chtěla za celý tým poděkovat paní učitelce Hrňové a panu učiteli Horňákovi. Bez Vás by to totiž nebylo ono!