Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Staroměstské futsalistky královnami Středoškolské futsalové lize

vytvořeno: 5.4.2019, před 5 roky v rubrice Aktuality

Mistrovský titul pro nejlepší středoškolské futsalistky v republice míří opět na Slovácko. Naše futsalistky jsou nejlepší v republice.

Ještě den před nejdůležitějším dvojzápasem sezóny se řešila absence nemalého počtu hráček. Ze základního kádru chyběla hned pětice hráček. Trio Valášková, Malatová a Krištofová absentovalo z důvodu zranění, Bieliková si plnila fotbalové reprezentační povinnosti a Jakešová se omluvila ze studijních důvodů. Trenér tak musel povolat mladší hráčky Ježkovou a Ceremugovou. I tak se ve čtvrtek ráno odjíždělo ze Starého Města v počtu sedmi aktivních hráček ve složení Šenkeříková, Stařínská, Polášková, Vojtková, Illéšová, Ceremugová a Ježková.

V prvním utkání narazily svěřenkyně Benedikta Chybíka na pražskou VOŠ a SZŠ 5. května, což byl papírově slabší soupeř, který do finále „final-four“ postoupil ze druhého místa. Již od úvodního hvizdu bylo na hřišti vidět, kdo je favoritem tohoto utkání. Naše děvčata doslova vletěla na soupeřky, které vůbec netušily, co se děje. Během prvních pěti minut zaznamenala hattrick nejlepší hráčka turnaje Kateřina Vojtková a holky ze Slovácka tak mohly zvolnit tempo. Snad i proto se soupeři z ojedinělé šance podařilo ještě před poločasem snížit na 1:3. Po výměně stran se opakoval scénář prvního poločasu. Holky ze Starého Města zařadily vyšší rychlostní stupeň a svou futsalovou kvalitu přetavily do dalších gólů v síti soupeřek. O góly se postarala dalším hattrickem Vojtková, druhou úspěšnou střelkyní se stala Polášková, která tak ve druhém poločase zaznamenala také hattrick. Konečné skóre tak přesvědčivě vyznělo pro naše futsalistky v poměru 9:1.

Do finále nastoupila naše děvčata se zjevnou nervozitou. Soupeřky ze SOŠ Jarov Praha budily velký respekt, což se projevilo na nervózní hře v počátku utkání. Holkám odskakoval míč od nohy, nesoustředily se a nebyly schopny si přesně nahrát. Tuto nesoustředěnost potrestala ve třetí minutě nejlepší hráčka pražského týmu Kim Dinh Thanhová, která zády k brance prodloužila nakopnutý míč hlavou do sítě bezmocné brankářky Stařinské. Pražačky dále útočily a měly více jak ze hry, tak gólových šancí. V této těžké chvilce tým ze Slovácka podržela brankářka Stařínská. Po pěti minutách hry a důrazné promluvě trenéra, začala děvčata konečně hrát svou hru. Nebezpečnou útočnici Kim střídavě bránila Sára Illéšová a Denisa Šenkeříková těsnou osobní obranou. V útoku se probudila Kateřina Vojtková a holky ze Starého Města přebíraly otěže na svou stranu.  Pražskou brankářku zasypaly několika desítkami střel, chybělo však střelecké štěstí. Ofenzivní snažení vyvrcholilo kýženým vyrovnávacím gólem Katky Vojtkové z 11. minuty utkání.  Holky nepovolily, naopak ještě více přidaly na úsilí, což vedlo k vedoucímu gólu ve 13. minutě, kdy se opět trefila Vojtková. Začátek druhého poločasu si holky nenechaly utéct a od první minuty hrály velmi odpovědně, zejména v obraně. Po pohledné kombinaci přidala třetí branku Denisa Šenkeříková. Další úspěch zaznamenala opět Katka Vojtková, která upravila skóre na 4:1 v náš prospěch. A když se v předposlední sekundě ještě trefila Aneta Polášková, tak už konečně mohly propuknout oslavy dalšího titulu. Kromě celkového prvenství si Kateřina Vojtková odnesla individuální trofej pro nejlepší hráčku turnaje.