Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Staroměstské fotbalistky zvítězily v republikovém finále

vytvořeno: 22.10.2018, před 6 roky v rubrice Aktuality

Středoškolačky ze Starého Města jsou nejlepšími fotbalistkami v republice. V úterním republikovém finále o své dominanci přesvědčily deklasováním soupeřek z pražského Jarova. Jeden finálový zápas rozhodnul o tom, kdo si vybojuje účast na mistrovství světa ve fotbale dívek, které je naplánováno na duben 2019 v srbském Bělehradě. Staroměstské studentky do tohoto utkání nastoupily proti pražské střední škole z Jarova.

Republikové finále se odehrálo v úterý 16. října na „neutrální“ půdě, ve sportovním areálu ČAFC v pražských Záběhlicích. Tým SOŠ a Gymnázia Staré Město odjížděl do Prahy výrazně oslaben. Kvůli reprezentačním povinnostem chyběla hned pětice holek základního kádru. Tým proto musel být doplněn děvčaty, která již fotbal aktivně nehrají. Od prvních minut utkání ovšem byla vidět výrazná dominance družstva z Moravy. Holky byly rychlejší, agresivnější, dravější i techničtější. Za svou aktivní hru byla děvčata ze Slovácka odměněna již v šesté minutě utkání, kdy z penalty otevřela skóre nejaktivnější a nejlepší hráčka Sára Illešová. Stejná hráčka i nadále trápila obranu soupeřek a do konce poločasu ještě přidala další čtyři branky. Kromě Illešové se také podařilo vsítit góly Irmě Ceremugové, Jolaně Ježkové a Nikol Slovákové. Na tabuli skóre tak svítil poločasový stav 0:8.

Ve druhém poločase Pražačky vystřídaly gólmanku, která předváděla vynikající zákroky. Přesto, že se i ve druhé půli hrálo pouze na jednu branku, domácí brankářka famózním výkonem držela pražský tým v naději na lepší výsledek.  Krátká byla pouze na střelu Nikol Slovákové, která se tak stala jedinou střelkyní ve druhém poločase. Konečné skóre 0 ku 9 jasně posunulo SOŠ a Gymnázium Staré Město na mistrovství světa.