Staré Město, Velehradská 1527

Slavíme titul

Staroměstské středoškolačky ovládly superfinále futsalu

vytvořeno: 13.4.2016, před 8 roky v rubrice Aktuality

I letos se futsalistky ze Střední odborné školy a gymnázia Staré Město probojovaly mezi čtyři nejlepší týmy v republice. Letošní superfinále, které bývá pravidelně pořádáno Fotbalovou asociací České republiky (FAČR) se uskutečnilo ve středu, 6. 4. v Hodoníně. Do superfinále se krom staroměstských děvčat probojovaly celky Jihlavy, Varnsdorfu a Plzně. Staroměstský týmu však postrádal pět hráček ze stabilního kádru. Nemoc a reprezentační povinnosti vyřadily ze hry Janíkovou, Waltrovou, Chlumovou, Jílkovou a Příkaskou. Trenér slováckého týmu tak do Hodonína odjížděl pouze se sedmi hráčkami.   Jelikož tým ze Slovácka vyhrál předchozí turnaj (divizní finále) a postoupil tak z prvního mísa a nastupoval tak k prvnímu utkání, dle systému „final-four“ proti papírově slabšímu soupeři z města piva.

Utkání s Plzní rozhodně nebylo jednoduché ani jednoznačné. Západočešky zvolily nepříjemnou taktiku, kdy vytvořily obraný val před vlastní bránou. Nepohledná defenzivní taktika však Plzeňačkám přinesla své ovoce, když ve 3. minutě po vyhození brankářky a nedorozumění v obraně slováckého týmu vstřelily úvodní gól z první střely na bránu. Dobytí plzeňské pevnosti se povedlo až po asi 20. střele, kdy se po krásné kombinaci prosadila aktivní Fabová. Remíza ovšem netrvala dlouho a scénář prvního plzeňského gólu se opakoval. Fatální chyba v obraně z 9. minuty znamenala druhý gól pro Západočešky. Hned po rozehrání se však prosadila Psotková a srovnala tak skóre na 2:2. Po hlasité domluvě trenéra zlepšil slovácký tým obranu a vzájemnou komunikaci. Zatlačily Západočešky na jejich polovinu, což zúročila v 12. minutě Kateřina Vojtková krásnou střelou ze střední vzdálenosti. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu, Plzeň běhala bez míče a jen bránila. Zásluhou brankářky si však držela naději kontaktního gólu. Když se ve 4. minutě prosadila znovu Vojtková, zdál se být zápas rozhodnutý. V 8. Minutě druhého poločasu však rozhodčí nejdříve neodpískal pokutový kop pro Plzeň. Následně mu ale poradili diváci, tak své rozhodnutí změnil a penaltu nařídil. Kontaktní gól ale famózní Hladíková nedopustila a penaltu chytla.  Poté se zápas jen dohrával v zajetých kolejích a po závěrečném hvizdu tak na tabuli svítilo skóre 4:2.

Dramatickou zápletku přichystalo druhé semifinále mezi družstvy Varnsdorfu a Jihlavy. Severočešky v prvním poločase vstřelily dva góly a vypadalo to ne jejich hladké vítězství. V druhém poločase se ale holky z Vysočiny výrazně herně zlepšily a vyrovnaly skóre na 2:2 a v závěrečných penaltách pak zaslouženě zvítězily.

V úvodu finále se projevovala výrazná nervozita obou celků. V prvních minutách měla převahu Jihlava a vytvořila si několik slibných šancí. Skvěle chytající Hladíková ale nedopustila vedení týmu z Vysočiny. Zlepšená a koncentrovaná hra vyvrcholila prvním zaslouženým gólem Barnetové z 5. minuty utkání. Od tohoto okamžiku se hrálo pouze před jihlavskou bránou.  V 7. minutě přidala další gól Psotková a o 2 minuty později se opět trefila důrazná Barnetová. Před koncem poločasu se prosadila Vojtková a stanovila tak poločasové skóre 4:0 ve prospěch slováckého týmu. Po změně stran se na hřišti odehrávala spíše exhibice staroměstských futsalistek. Místo přímočaré hry na bránu předváděly kličky a futsalovou ekvilibristiku s míčem, za kterou sklidily hlasitý potlesk publika. Dva góly ještě zaznamenala nejlepší hráčka utkání Klaudia Fabová. Tým z Vysočiny už dokázal jen korigovat výsledek gólem z 5. minuty druhého poločasu. Závěrečný hvizd rozhodčích odstartoval oslavu historicky třetího titulu pro staroměstskou školu. Mimo kolektivní úspěch děvčata získala i individuální ceny. Nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášena Klaudia Fabová a nejlepší brankářkou Kamila Hladíková.

Plzeň : SOŠ G Staré Město 2:4 (2:3)