Pohár Josefa Masopusta

Kvalifikace o republikové finále v kopané

vytvořeno: 27.5.2018, před 6 roky v rubrice Aktuality

Z Frýdku vezeme druhé místo, sen o obhajobě loňského prvenství se rozplynul.

Mužstvo našich fotbalistů odjíždělo ke kvalifikaci o republikové finále Poháru Josefa Masopusta do Frýdku – Místku 22. května 2018, jako loňský celostátní vítěz a velký favorit. První zápas s Opavou tuto skutečnost potvrdil. Po gólech Kohúta, Knapa a Hajnoše jsme zvítězili 3:1. Citelnou ztrátou však bylo zranění pilíře zadních řad Ondry Čaňa, který si bolestivě narazil záda a už ve 20. minutě pro něj turnaj skončil. Ke druhému zápasu, který rozhodoval o postupujícím, jsme nastoupili proti mužstvu Hranic, v jejichž týmu byli někteří hráči kmenově působící v Olomouci. Zápas pro nás začal výborně, když se z prvního útoku prosadil Knap, vedli jsme 1:0 a vše vypadalo na snadnou záležitost našeho herně jasně lepšího týmu. V 5. minutě však přišlo další zranění a ze hry musel odstoupit tvořivý záložník Honza Spáčil, což se v dalších minutách projevilo na našem herním projevu. Soupeř vycítil šanci a ve 14. a 18. minutě otočil skóre na 2:1. Jejich impulzivní trenér dokonce vyzýval hráče k nečistému způsobu hry - „loktovce“ za což si vysloužil i napomenutí hlavním sudím. Naši kluci však bojovali dál a trpělivě se snažili bušit na soupeřovu bránu, kde ale skvěle chytal gólman, připravující se rovněž v Olomouci. Koncovka nás tentokrát zradila, Hranice z ojedinělého brejku ve 30. minutě zvyšují na 3:1. Naši kluci však ještě zabrali, ve 33. minutě Nedorostkem snížili na 3:2. Závěrečný nápor už nám však nepřinesl vyrovnání, naopak brejkem v poslední minutě Hranice upravují stav na 4:2. Sen o obhajobě se rozplynul a z Frýdku jsme tak odjížděli smutní a zklamaní.