Staré Město, Velehradská 1527

Osm statečných se zasloužilo o postup

Futsalová soutěž dívek pokračuje dál s naší účastí

vytvořeno: 26.2.2020, před 4 roky v rubrice Aktuality

Osm statečných. I tak by se dal nazvat výjezd našich futsalistek na divizní finále do Rousínova. Ze soupisky, která čítá 22 jmen se většina hráček omluvila ze studijních či zdravotních důvodů. Na turnaj jsme proto odjížděli v značně omezené sestavě (Šenkeříková, Bieliková, Stařinská, Malatová, Žufánková, Polášková, Tomečková a Bláhová). Děvčata však nezklamala a zkušenou čtveřici dobře doplnila mladší děvčata. První utkání holky doslova vletěly na soupeřky z BPA Brno, během dvou odehraných minut vstřelily tři góly. Konečný stav 14:1 byl pro brněnské hráčky ještě milosrdný. Složitější byl ovšem druhý zápas, kdy naše děvčata nastoupila proti dalšímu brněnskému celku, SŠ Merhautova. Holky z brněnské zdravotní školy zaparkovaly několik autobusů před vlastní brankou. Jejich herní systém „beton“ podporovala v úspěchu brankářka, která skvělými zákroky přiváděla náš tým k šílenství. V prvním poločase se nepodařilo hradbu brněnských těl prostřelit a tým ze Slovácka malinko znervózněl. O přestávce se děvčata částečně uklidnila. Druhá půle měla stejný scénář. Po pohledné kombinaci se konečně podařilo překonat kouzlo brněnského obranného valu Anetě Malatové. Všem spadnul kámen ze srdce. Když přidala Laura Bieliková další gól, bylo jasné, že postupujeme do dalších kol. Holky zaslouží velkou pochvalu.