Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Naše holky opanovaly první kolo futsalové ligy

vytvořeno: 27.11.2023, před 8 měsíci v rubrice Aktuality

V pátek 24. listopadu proběhlo první kolo dívčí SFL (Středoškolské futsalové ligy) pořádané fotbalovou asociací FAČR ve Zlíně. Prvního kola se účastnily celky škol Purkyňova gymnázia Strážnice, Obchodní akademie Tomáše Bati Zlín a Gymnázia a jazykové školy TGM Zlín.

Naše holky v turnaji nepoznaly hořkost porážky a bez ztráty bodů postupují z prvního místa. V prvním utkání naše družstvo nastoupilo proti papírově nejslabšímu celku ze Strážnice. Od prvních okamžiků utkání bylo jasně vidno, kdo bude diktovat tempo hry. První pětka ve složení Batoušková (brankářka), Lamáčková, Polášková, Sluková a Bučková rozjela velký kolotoč a holky ze Strážnice nevěděly, kde jim hlavy stojí. A snad i proto se soupeřky nedostaly ani z vlastní poloviny.  Velký a trvalý tlak vyvrcholil rychlými góly v 2. a 3. minutě utkání, kdy se po pohledných akcí prosadily Sluková a Lamáčková. Díky jednoznačnému průběhu se do utkání dostala děvčata ze střídačky, která se zapojila a předvedla velmi přesvědčivý a odpovědný výkon. Poločasové skóre 6:0 hovořilo za vše. Druhý poločas si tak první pětka s výjimkou brankářky Batouškové mohla odpočinout. I tak děvčata z lavičky držela futsalistky ze Strážnice daleko od branky Batouškové, která si klidně mohla vzít povinnou maturitní četbu přímo do brány. Poklidné a kvalitní utkání skončilo 8:0 v náš prospěch.

Ve druhém utkání náš tým čekal lepší a futsalovější soupeř z Obchodní akademie Zlín. I zde bylo od prvních minut zápasu jasně cítit, kdo chce více vyhrát a bude tedy více ofenzivním týmem. Staroměstská děvčata dle pokynu trenéra vlétla na obchodnice ze Zlína jak uragán. Jen překonat famózní brankářku soupeře byl velký problém. Ta na brankové čáře doslova čarovala a přiváděla naše ofenzivní hráčky v čele s Katarínou Bučkovou k šílenství. A když už byla překonána, tak ji pomohla branková konstrukce. I přes vynikající výkon soupeřovy obrany a především brankářky se podařilo skórovat skvěle hrající Bučkové, která v prvním poločase vystřelila několik desítek střel na soupeřovu branku. Ujala se však pouze jedna. Proto hubené poločasové skóre 1:0 napovídalo, že druhý poločas bude určitě otevřeným a zajímavým duelem. A také byl. V duchu první půle naše děvčata bušila do zahuštěné obrany, ale bohužel marně. To také otvíralo okýnka na brejky soupeře, které ovšem včasně hasila vracející se obrana a brankářka Batoušková. Ale zápas byl stále otevřený a zlínská děvčata se častěji osmělovala k ofenzivním choutkám. Ty definitivně utlumila kapitánka Vendula Polášková těsně před koncem, když krásnou střelou pod břevno stanovila konečné skóre zápasu 2:0.

Třetí a poslední zápas proti celku TGM Zlín byl velmi vyhecován. Děvčata z obou škol se znají z fotbalového klubu 1.FC Slovácko. A snad i proto bylo ve vzduchu cítit napětí, zdravá rivalita i různé sázky. Jedna ze sázek (o zaplacení oběda) se týkala neskórování nejlepší hráčky soupeře Zuzky Obadalové. V prvním poločase se holkám dařilo Zuzku držet dále od branky Batouškové, když si jí na osobní obranu vzala na starost Natka Lamáčková. Na naší straně doslova řádila Katarína Bučková, která jen v prvním poločase nasázela čtyři branky. Poločas 4:0 tak dával velkou naději, že utkání se v klidu dohraje. Opak byl ale pravdou. Hned ve 2. minutě druhého poločasu se prosadila právě Zuzana Obadalová a bohužel to nebyl její poslední gól v síti Batouškové. Za šest minut stihla zkompletovat hattrik a nedovolila tak prostřídání lavičky v našem celku. Proti komplikacím a dramatizaci utkání ale byly holky ze základu, které velmi rychle odpověděly na každý soupeřův gól a přidaly další čtyři branky do sítě soupeře. Konečné skóre 8:3 nás tak poslalo do dalšího kola, kam postupujeme z prvního místa.

„Musím holkám moc poděkovat, předvedly opravdu koncentrovaný a dobrý výkon. A to nejen holky ze základu, ale všechna děvčata. Jsem rád, že se do týmu postupně zapojují mladší holky, které tak získávají cenné zkušenosti. Nejvíce však musím vyzdvihnout výkon ofenzivní slovenské dvojice Matildy Slukové a Kataríny Bučkové, které vytvářely nepřetržitý tlak svými vynikajícími výkony. V obraně jsme se mohli opřít také o spolehlivé výkony, zejména o dvojici Natálie Lamáčkové a kapitánky Vendy Poláškové. Nicméně, celý tým si zaslouží velkou pochvalu. Jde vidět, že ženský futsal jde nahoru a naše konkurence je rok od roku lepší a lepší, což je dobře. Ještě jednou děkuji i jménem naší školy, která si reprezentace holek velmi váží“.