Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Naše futsalistky postupují do finále divizí

vytvořeno: 20.1.2023, před 2 roky v rubrice Aktuality

Ve čtvrtek, 19. 1. 2023 byl na programu další ligový turnaj ve futsale dívek. Jednalo se o finále divize, do kterého se probojovaly týmy dvou středních škol z Brna a obchodní akademie ze Zlína. Naše děvčata tak čekala tři důležitá utkání, do dalších kol postupuje pouze jeden celek.

Los turnaje nám na začátek přiřadil papírově nejslabšího soupeře ze sousedního Zlína. Heslo „derby nemá favorita“ se zde moc neuplatnilo, byť zlínský celek předváděl sympatický a bojovný výkon. Kvalita a zkušenosti však byly na naší straně. Zápas se odehrával v jasném duchu s naší drtivou převahou. Na ukazateli skóre tak po závěrečném hvizdu svítil jasný výsledek 2:16 ve prospěch našich holek.

Ve druhém utkání nás čekal slabší soupeř ze dvojice brněnských škol s nekonečným názvem, CMGaSOŠPg Brno. V tomto utkání byla naordinována jasná taktika – rychle vstřelit góly a poté co nejvíce šetřit síly na posledního a nejlepšího protivníka, SZŠ Merhautova Brno. Taktické pokyny staroměstská děvčata plnila bezchybně. Po pěti minutách jsme vedli rozdílem tří branek a ubrali tak na plynu. I přes nízkou intenzitu nasazení si naše holky s chutí zastřílely. Celková pohoda celku se projevila na nesobeckém a esteticky dokonalém pojetí futsalu. Krásné a rychle kombinace, kličky i střely bavily všechny přítomné. Utkání tak dospělo ke konci bez inkasovaného gólu a devíti vstřeleným brankám Starého Města.

Vzhledem k vývoji celého turnaje, by prohra v posledním zápase se silným soupeřem Merhautova Brno znamenala vyřazení našich futsalistek z celé ligy. Matematicky nám stačila remíza, ale na to jsme se rozhodně spoléhat nechtěli. Brněnská děvčata měla výraznou výškovou a váhovou převahu, které naštěstí nevyužívala tak často. Mezi druhým a třetím utkáním jsme měli pouze sedm minut pauzu, ale na holkách únava patrná nebyla. Naopak, do utkání vstoupil náš celek velmi ofenzivně a první gól na sebe nenechal dlouho čekat. Merhautova ovšem měla opakovaně velmi nebezpečné breakové situace, které však velmi dobře řešila brankářka Batoušková. Krom lapených rychlých střel soupeřek také výborně a bezchybně vybíhala skoro až na půlící čáru a mařila soupeřkám jednu akci za druhou. Frustrované Brno se přestalo vracet do obrany, čehož jsme dokonale využívali a postupně navyšovali skóre. Po poločase bylo skóre 0:5. V úvodu druhé půle se částečně začala projevovat naše únava. Kupili jsme mnoho nevynucených chyb zejména v obraně a nabízeli tak soupeři šance na snížení a tím i zdramatizování turnaje. V těchto složitých chvílích se ale ukázalo, jakou formu si do Rousínova dovezla brankářka Batoušková. Ve svém brankovišti opět čarovala a několikrát jí pomohla i branková konstrukce, kterou měla postavenou opravdu dobře. Ze sítě i tak lovila míč dvakrát. Po chybě obrany a výborně umístěné a nechytatelné dělovce poprvé a podruhé po přímém kopu ze čtyř metrů za klasický futsalový prohřešek – nedovolené hraní s brankářem. Na ráz utkání to však nemělo vliv a naše děvčata předvedla zkušený a klidný přístup k závěru utkání. Po závěrečném hvizdu a výsledném skóre 2:9 bylo jasné, že postoupíme do finále divizí, což je předposlední turnaj ligy před superfinále, ve kterém se utkají čtyři nejlepší střední školy v republice. Věřme, že jeden z těchto celků budeme i my. Šance je velká, a to i z důvodu, že do závěrečného final-four postupují dva celky z finále divizí.

Rád bych také pochválil a poděkoval svým sedmi statečným futsalistkám. Jmenovitě pak Janě Batouškové, Sáře Korvasové, Natálii Trčkové, Klárce Bláhové, Denise Jonášové, Michaele Ferencové a Vendule Poláškové. Opravdu si velkou pochvalu zaslouží všechny holky, protože předvedly svědomitý, takticky vyspělý a bezchybný výkon.

Celkové skóre turnaje: 34:4
Góly: Polášková 9, Korvasová 6, Jonášová 6, Trčková 5, Bláhová 4, Ferencová 4