Staré Město, Velehradská 1527

Na stadionu Dukly Praha zněl "Vysoký jalovec"

Naši fotbalisté jsou nejlepší v republice

vytvořeno: 14.6.2017, před 7 roky v rubrice Aktuality

Celorepubliková soutěž středních škol ve fotbale vyvrcholila 7. - 8. června 2017 na stadionu Dukly Prahy. Do finále se probojovala mužstva Mladá Boleslav, Třebíč, Hradec Králové, Praha-Jarov, Praha-Lípí a samozřejmě Staré Město. Výsledky prvního dne turnaje pasovaly Staré Město na lídra soutěže.

Vysoké vítězství nad školou Třebíče 14:0 i vítězství nad Prahou Lipí 4:0 toho byly důkazem. Semifinálový zápas s Hradcem Králové čekal Staré Město následující den. Ranní ospalost nezastavila cestu staroměstských do finále. Výsledek 3:0 byl pro mladé mužstvo Hradce Králové nelítostný. O 3. místo se utkala mužstva Hradec Králové a Praha Jarov. Praha Jarov zvítězila 3:1.

Finálový souboj si vybojovala Praha Lípí. Odveta z prvního utkání ve skupině předpokládala úplně jiný zápas i připravenost soupeře. Praha začala s vysokým nasazením a vypracoval si i řadu nebezpečných situací. Ke konci poločasu se hra vyrovnala. Do druhého poločasu nastupovala obě mužstva s otevřenou šancí na úspěch. Patnáct minut před koncem hry ale udeřil soupeř rychlou kombinací a ujal se vedení 1:0. Obdržený gól odstartoval dobývání soupeřovy brány. Soupeř odolával, minuty utíkaly, nervy pochodovaly a naděje slábla. Zbývaly dvě minuty do konce.

Staré Město zahrává rohový kop. Gólman Matouš Trmal opouští bránu a vydává se do útoku. Centrovaný míč nachází přímo jeho hlavu. „Gól!“ „ Ruka!“ „Nebyl za čárou!“ Rozhodčí píská, ale neukazuje gesto pro gól. Běží za pomezním. Po vyhodnocení situace rozhodčí uznávají gól. Pro nerozhodné skóre následuje prodloužení 2x7min. Převaha staroměstských ovšem žádný gól nepřináší. O vítězi rozhodnou penalty. Dvě penalty soupeře staroměstský gólman skvěle chytá. Stoprocentní úspěšnost kopajících hráčů znamená vypuknutí oslav pro Staré Město. Vysoký jalovec zní stadiónem Dukly Prahy. Kluci z Moravy vyhráli.