Staré Město, Velehradská 1527

Jsme mistři republiky!

Naše futsalistky porazily v celorepublikovém finále soupeřky z Prahy a Plzně

vytvořeno: 6.4.2018, před 6 roky v rubrice Aktuality

Velké napětí a očekávání předcházelo republikovému superfinále, které se odehrálo ve čtvrtek, 5. dubna 2018 ve sportovní hale ve Žďáru nad Sázavou. Staroměstské futsalistky odcestovaly na Vysočinu opět bez největších opor. Celá základní čtveřice (Vojtková, Fabová, Bieliková a Valášková) se závěrečného turnaje nemohla účastnit.  Kromě základní čtverky se také omluvily Barnetová, Malatová, Krištofová, Dubcová, Krejčířová a Illešová. Sestavu tak musela doplnit i děvčata (Martinková a Machová), která futsal nikdy nehrála.

První utkání sehrála naše děvčata s ambiciózním celkem z Plzně. Matematika turnaje final-four byla před tímto zápasem jasná. Případná prohra by znamenala boj o třetí místo. Naopak vítezství by náš tým posunulo do boje o tolik vysněné zlato. V úvodních minutách utkání byla cítit velká nervozita, které nejspíše zavinila spoustu technických chyb. Děvčata ze Slovácka si nebyla schopna dát kloudnou přihrávku. Měla sice výraznou územní převahu, tu ale nedokázala zužitkovat. Postupem času se však naše holky uklidnily a jasně dominovaly. Do ofenzivy se výrazně zapojovala zejména Dáša Stařinská, která měla hned čtyři gólové šance, ty však bohužel promarnila. Tolik kýžený gól vsítila v šesté minutě prvního poločasu po pohledné kombinaci Aneta Polášková. Západočešky občas hrozily z protiútoků a dlouhých nakopávaných balónů za obranu. Jeden z těchto protiútoků musela zastavit jinak s přehledem hrající kapitánka Anna-Marie Vodehnalová riskantním skluzem. Následovala žlutá karta a volný přímý kop z nebezpečné vzdálenosti. Plzeň ovšem tuto výhodu nezužitkovala a naše děvčata se opět nastěhovala na polovinu soupeřek. Soupeř již pouze bránil a nakopával míče na útočící hráčku Plzně, tu však svědomitě bránila Tereza Molková, která zaslouží velkou pochvalu za spolehlivý výkon v defenzivní práci. Svou dominanci však naše děvčata nedokázala přetavit v gólovou radost, na čemž měla lví podíl i výborně chytající brankářka Plzně.  K poločasovému střídání stran tak družstvo slováckých futsalistek odcházelo s hubeným jednogólovým náskokem. Druhý poločas se odehrál pouze na polovině Plzně. Jen ten gól ne a ne vsítit. Po jednom ze závarů před plzeňskou brankou si míč do vlastní sítě srazila jedna ze soupeřek.  Další gól z penalty přidala Tereza Molková, která nedala brankářce žádnou šanci. V poslední sekundě zápasu se ještě prosadila Anna-Marie Vodehnalová a stanovila tak konečný výsledek utkání na 4:0.

Před utkáním o zlato jsme zaslechli, jak pražský tým avizuje, že tentokrát nás konečně porazí.  Naše děvčata však na palubovku vstoupila bez bázně a od první minuty utkání bylo jasné, kdo chce držet otěže tohoto finále. První vážnější šanci měl ale soupeř po výrazné chybě v kombinaci. Ve vyložené gólovce však útočnice soupeřek netrefila míč tak, aby ohrozil brankářku Lukášovou. Z následné protiakce, ze třetí minuty utkání se prosadila Anna-Marie Vodehnalová. O dvě minuty později tvrdě vystřelila Dáša Stařínská, míč se k ní odrazil od tyče zpět a na druhý pokus se již nemýlila. Naše holky hrály takticky a soupeřkám moc míč nepůjčovaly. Soupeřky na to reagovaly velmi agresivní hrou na hraně nedovolených zákroků. Holky se však nechtěly nechat okopávat a oplácely Pražankám stejnou mincí. Na hřišti se tak výrazně přitvrdilo. Agrese vyvrcholila potyčkou, po níž obě aktérky dostaly žlutou kartu. Poločas tak skončil dvougólovým náskokem našeho týmu. Druhý poločas pokračoval tvrdou agresivní hrou z obou stran, fauly na obou stranách přibývaly. Soupeř po několika našich chybách zahrozil, ale snížit se mu z toho nepovedlo. Naopak Aneta Polášková po dvou neúspěšných pokusech se prosadila hned dvakrát. Pět minut před závěrečným hvizdem jsme měli již pohodlný čtyřgólový náskok. Právě tento náskok však naše děvčata ukolébal a holky přestaly bránit. Mohou jen poděkovat brankářce Lukášové, která nedopustila žádné drama. I s notnou dávkou štěstí vychytala nejméně čtyři jasné gólové šance soupeřek. A když dvě minuty před koncem skórovala Molková, bylo jasné, že můžeme slavit republikový titul. Pražské středoškolačky se už na výraznější tlak nezmohly, finálový zápas tak skončil 5:0 a oslavy mohly propuknout. Mimo zlaté medaile, pohár a věcné dary získala individuální cenu za nejlepší hráčku turnaje Aneta Polášková.

Sestava týmu SOŠG Staré Město: Lukášová, Vodehnalová, Molková, Stařínská, Čagánková, Polášková, Martinková, Jakešová, Machová.