Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Bronzová medailová repríza na MČR v atletice!

vytvořeno: 16.10.2024, před 2 dny v rubrice Aktuality

Holky SOŠ a Gymnázia Staré Město si před 14 dny vybojovaly možnost změřit síly s nejlepšími atletickými týmy v ČR. Ve čtvrtek 10. 10. 2024 nastoupily s chutí na finále Středoškolského atletického poháru v Břeclavi. Závod začínal později, a tak některé závodnice stihly ještě první dvě hodiny semináře ve škole. Po rychlém přesunu se s vervou pustily do sběru bodů. Na poháru není totiž rozhodující výkon jednotlivce, ale součet bodů celého týmu. V každé disciplíně bodují dva nejlepší závodníci. Náš tým byl složen pouze z 8 závodnic, což na ně kladlo vyšší nároky z hlediska výdrže. Největší porci bodů (883 b.) na společné konto připsala Tereza Fusková, která dominovala v závodě na 800 m (2:15.72). Významně jí asistovala fotbalistka Monika Hlaváčová, která dokázala ještě vylepšit svůj výkon z krajského kola a v čase 2:43.52 získala 533 bodů. Další výkon nad hranicí 800 bodů předvedla Adéla Fusková v závodu na 100 m za 12.79 s. I na této distanci jí skvěle asistovala Adéla Hříbková, která ke konci sezony dokázala pokořit hranici 13 sekund o jednu desetinu (787 b.). Na trati 200 m nám Terka s Áďou H. vybojovaly 1487b. Ve vrhačském sektoru se blýskla výborným výkonem 13,7 m Viktorie Stašková (774b). Náš skvělý výkon doplnila dalším zlepšením osobního maxima Barbora Hůsková (9,42 m = 436b). Další porci bodů (1285b) doplnila štafeta. Disciplína, která nebyla obsazena atletkami, byl skok vysoký. Tam jsme potřebovaly neztratit kontakt s nejlepšími týmy, a o to se statečně staraly Patricie Burdová a Marika Mahdalová. Podle průběžného bodového součtu jsme se pohybovali kolem 4. místa. Vzhledem k tomu, že v posledních disciplínách byly naše bodové zisky nižší, nečekali jsme, že bychom mohli sahat po medailích. Velké překvapení tak přinesl celkový součet bodů (9025), který nám vynesl broznové medalie. Boj to byl opravdu těsný a čtvrtý tým skončil o pouhých 7 bodů za námi.

Medaile předával náš olympionik Petr Meindlschmit, který byl patronem tohoto ročníku. Nejenže trénuje společně s našimi holkami, ale tentokrát se předvedl i v závodě. Chtěl bych poděkovat všem holkám, které úspěšně reprezentovaly naši školu.