Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

3. ročník soutěže "Staň se architektem" má svého vítěze

vytvořeno: 30.1.2017, před 8 roky v rubrice Aktuality

Že v každém z nás dřímá kousek architekta dokázalo minulý týden 65 žáků 2. stupně základních škol našeho regionu. Tolik bylo zasláno prací do třetího ročníku soutěže „Staň se architektem“. Soutěž se stává na základních školách velmi oblíbenou. Kromě nápaditých prací od žáků máme i velmi pozitivní ohlasy od jejich učitelů. Pochvalují si soutěž jako úžasnou motivaci k práci ve výtvarné výchově i v předmětech ICT. Vzhledem k tomu, že jsou na slavnostní vyhlášení zváni všichni, máme pocit, že se základní školy inspirují i navzájem. Tato slavnostní akce umožňuje i setkávání učitelů z různých škol. Všichni mohou navzájem diskutovat, vyměňovat si poznatky a zkušenosti. Při této příležitosti je možné také nahlédnout na školní prezentace technických oborů, především oboru stavebnictví.

A jak soutěž dopadla?

Práce byly rozděleny do dvou kategorií podle stupně školní docházky. V kategorii mladších žáků byly práce šesťáků a sedmáků, soutěžilo 23 prací a oceněno bylo prvních 5. Druhou kategorii tvořili žáci 8. a  9. tříd. Ti zaslali prací 42 a oceněno bylo prvních 6.

A zde jsou jména a školy medailistů. V mladší kategorii byli na prvním a druhém místě žáci Denis Bruštík a Martin Strieženec ze ZŠ  Březová. Třetí místo pak získala Barbora Chmelařová ze ZŠ Sportovní v Uh. Hradišti. Kategorii starších žáků vyhrál Adam Mičo ze ZŠ Uh. Ostrohu. Druhý byl Ondřej Kunc ze ZŠ Pod Vinohrady v Uh. Brodě a třetí skončila opět žačka ze ZŠ Sportovní Uh. Hradiště Viktorie Habartová.

Ceny byly pořízeny ze sponzorských darů stavebních firem regionu. A že byli sponzoři štědří, bylo možné nejlepší soutěžící odměnit třemi tablety, flash disky a spoustou reklamních předmětů. Děkujeme firmám Stavebniny Kodrla, s.r.o. Huštěnovice, Tradix UH, a.s. Staré Město, Zdeněk Kunovjánek – Drostav Uh. Ostroh, Skanska a.s.